| DraGos1412 a întrebat:

Am instalat win xp sp3 32 bit si cand am instalat driverul la placa video nvidia geforce 8500gt imi vede 512mb inainte imi vedea 1, 5 gb cu win 7 64bit de ceeeee? Vreau din nou sa am 1, 5 gb

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Nu ai cum windows 7 foloseste rastem memory sau pe scurt warp ceea ce xp nu are. atat are placa ta real

3 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Instaleaza windows vista

| sudsuinededouaori a răspuns:

Pai nu ai cum sa ai 1, 5 GB la placa video pe care o ai tu niciodata, Windows 7 instaleaza un driver pentru placa video compatibil cu al tau dar nu cel original sau potrivit cu placa ta, Windows xp nu stie sa faca asta. Daca instalai driverul de la placa video pe windows 7 atunci si acolo iti arata tot 512.

| Galaxy2321 a răspuns:

Hmmm thinking probabil ai placa video onbord ( incorporata.) si de aceea ti`o recunoaste atata...incearca sa scrii in run ->dxdiag si vezi la display cat iti apare la aproximativ total memory