| Lala20 a întrebat:

Am introdus un card mini sd - 4GB in telefonul Samsung Galaxy S3 Mini; cand intru la fisiere, se vede cardul (este gol, formatat), dar cand ma duc in setari >- utilizare memorie, imi arata doar cei 4GB ramasi liberi din memoria telefonului...nu imi apare niciunde cardul SD. Trebuie sa il instalez? Cum?

2 răspunsuri:
| alex19051988 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. Ai reusit sa afli pana acum de la cineva despre aceasta problema si daca ma poti ajuta si tu pe mine cu rezolvarea lui.

| Lala20 explică (pentru alex19051988):

Da, dupa ce am introdus cardul microSD si am intrat in setari >- utilizare memorie, mi-a aparut pana la urma sub memoria telefonului si lista aceea cu programele instalate in memoria telefonului si cardul, gata instalat (eu am doar optiunea sa il dezinstalez). Am setat ca pozele sa mi se salveze pe card, la fel si filmarile, mi-am pus muzica pe card si totul merge ca la carte. Succes happy