| GulDan a întrebat:

Am invatat lucruriile de baza in Photoshop.

Dar vreau sa invat sa fac ce face un web design sau logouri ceva sa pot castiga si bani.

Insa nu imi iessad E cineva deaica care se pricepe? sau macar niste tutoriale, sfaturi ar fi bine venite!

5 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Http://creativemonkeyz.com/category/tutoriale/photoshop/
Dupa ce vezi toate tutorialele alea(sa incepi cu primul, tutorialul 1), dar nu ca pe film, cu ps-ul in fata, reproducand pas cu pas, te apuci si cauti pe youtube "tutorial logo/banner/etc photoshop" si iar reproduci pas cu pas. Pentru perfectionare apucate si bantuie pe forumurile de counter strike, gasesti enorm de multe tutoriale de ps. E nevoie de foarte mult timp si foarte multa rabdare pentru asa ceva. Cat despre profit... Slab, doar combinat cu alte cateva chestii pe care nu le detaliez acum, intelegi cand te apropii de postura de "web designer". O sa intelegi in timp daca nu te lasi pe parcurs. Bafta!

| jhonny999 a răspuns:

De obicei lucrurile gratuite tot timpul sunt insuficiente, fara investitie nu exista performanta.
Pentru inceput iti recomand.

Adobe photoshop cs4.

http://www.teora.ro/......mbshop.cgi

| yleFTW a răspuns:

Chestiile astea nu se învață așa pocnind din degete, sunt ca exercitiile la matematică, trebuie să lucrezi ca să faci mai bine și mai repede. Ca tutoriale îți recomand http://creativemonkeyz.com/category/tutoriale/photoshop/ și ca să devii "web designer" trebuie ca tu să găsești creativitatea în tine, să faci lucruri noi, originale.

| Romaniuc_Alina_1990 a răspuns:

De unde ai invatat lucruri de baza, imi zici si mie te rog? puppy dog eyes

| IggySwangDeDe a răspuns:

Sunt usor de facut..doar scrie tutriale webdesign sau logo....si crede-ma ca nu ai cum sa castigi deja bani, numai ca faci un design mai dragut la un font...