| JosCiocoii a întrebat:

Am nevoie de ajutor.Am antena Dolce de la Romtelecom si telecomanda nu mai functioneaza cum trebuie apas de exemplu pe Details(i) sau pe help(?) si nu imi arata nimic daca de exemplu vreau sa schimb pe canalul 113 nu imi arata numarul pe televizor eu formez 113 si se schimba. Si am scos Cartela si acum nu mai arata nimic .....Deci ce spuneti?

1 răspuns:
| theboywithanewbrightwonderfulfuture a răspuns:

Nu trebuia sa scoti carteala, probabil telecomanda ti s-a stricat, si eu am dolce, iar cand mi l-au bagat tipii aia mi-au spus sa nu o scot pentru ca se duce nu stiu ce setari. Suna la serviciu clienti 1930 daca esti tot pe romtelecon si cu phone-u fix si o sa iti spune ei mai exact ce sa facihappy