| Julyett a întrebat:

Am nevoie de ajutor. mi-am luat un router wire`less. Am bagat ip`ul la adresa sus in bara si mi-a aparut user name si parola. La user name e admin iar la parola nimic. Orice parola as pune cand dau log in imi apare invalin password.
In manualul de utilizare este completat doar user name la parola este gol.

Ce trebuie sa fac?

9 răspunsuri:
| Hash001 a răspuns:

Sa tii apasat pe butonul de reset 10-20 de secunde. O sa fie resetat ca din fabrica. (parole, tot)

| Julyett explică (pentru Hash001):

Reset la router? Nu am nevoie de asta- am facut exact ca in manualul de utilizare, totul a mers pana aici -cand orice parola bag e gresita

| Julyett explică (pentru Hash001):

Reset la router? Nu am nevoie de asta- am facut exact ca in manualul de utilizare, totul a mers pana aici -cand orice parola bag e gresita.

Eu vreau sa pun ce parola vreau la retea.- nu cele din fabrica.

| Hash001 a răspuns (pentru Julyett):

N-ai inteles, resetezi la parola din fabrica (care nu este, este blanc) iar dupa umblii la optiuni si o schimbi

| sdhashsah a răspuns (pentru Hash001):

Username :admin
parola:admin
daca nu ai umblat pe undeva sau daca ai resetat routerul acestea sunt

| Borsko a răspuns:

Se poate ca parola sa fie admin sau ceva legat de 1234

| introduaicinumele a răspuns:

La parola incearca 1234 sau admin, daca nici asa nu merge, conecteaza router-ul prin cablu la PC, ca daca-l ai prin Wi-fi nu vei reusit sa te conectezi la el.

| BogdySS a răspuns:

In cazul asta trebuie sa lasi si tu gol campul parolei, la fel ca in manual, si sa dai log in happy

| itextrat a răspuns:

Daca vrei sa afli adresa ip locala a routerului, citeste asta: http://bit.ly/1WA3h8d