| ionpopa57 a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent! Cand incerc sa instalez solidworks 2017, totul decurge ok, insa la un moment dat la instalare imi spune ca pentru VBA, necesar functionarii solidworks, o versiune mai noua este deja instalata. Daca omit pasul si instalez fara VBA, programul nu reuseste sa fie lansat la final. Nu reusesc nici sa gasesc acest VBA ca sa il dezinstalez. Va rog, am nevoie de ajutor, dau funda!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra pe lista programelor instalate si cauta acolo VBA, dupa care da dezinstalare de acolo (vezi si click dreapta pe el).

| dannyel86 a răspuns:

VBA vine incorporat si in pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint etc). Ce versiune de Office ai in sistem?
Office 2010 include VBA 7.0
Office 2013, Office 2016, si Office 2019 au versiunea VBA 7.1.
Inteleg ca Solidworks 2017 are VBA 7.0.
Mai jos ai un forum in care s-au pus in discutie erorile ce pot aparea intre SW si VBA.
https://forum.solidworks.com/thread/189175

| ionpopa57 explică (pentru dannyel86):

Nu înțeleg foarte mult din forum, crezi ca dacă dezinstalez office-ul va merge?