| AnonimGirl15 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutorul vostru! Ieri mi-am procurat un calculator Lenovo g50-45 si nu stiu cum sa fac contrastul la culori mai mare, acum totul e de parca in ceata((( Si mai am inca o problema ca calculatorul e total in germana si nu inteleg nimic((( Rog ajutor si desigur dau FUNDA)))

2 răspunsuri:
| TPUajutor a răspuns:

Stii sa schimbi windows? Daca da fa-o si sau rezolvat ambele probleme.Cu contrastu se face simplu dar daca e in nemteasca nu stiu cum se cheama comenzile in limba lor

| Jipa95 a răspuns:

Asta cu culorile trebuie sa intri in setarile placii video sa le calibrezi de acolo. Reinstaleaza-ti windows-ul, pune-ti unul in engleza. Asa ar trebui sa-si dea reset to defaul si setarile placii video si sa ai culorile normale la pc.

Bft!