| lucianatheone2000 a întrebat:

Am nevoie urgent de un program cu care sa pot creea animatii. Am incercat Macromedia dar nu am foat prea incantata, pentru ca, dupa ce import o poza trebuie sa o redesenez in program. Daca exista un program care sa creeze animatiile asa cum sunt anime-urile sau desenele animate la TV.

Răspuns Câştigător
| Cretaker a răspuns:

Presupun ca vrei sa-ti faci propriul desen/anime.

Daca ai tableta grafica, photoshop si esti dispusa sa desenezi frame by frame...

Saaaau, mai exista 'Anime Studio Pro' (Google)
Pentru animatie 3D exista Maya, Cinema 4D...

3 răspunsuri:
| Zady a răspuns:

Ca cele de la televizor nu sunt sigur daca le vei putae face, pentru ca ei au atat programe licentiate, cat si personal experimentat. dar cu toate astea la ce ti-ar trebui?

| Delete a răspuns:

Mai demult avem vreo 2 programi de astea dar nu stiu cum se numesc scuze...scrie si tu pe youtube program for created animation

| FashionDiva a răspuns:

Toate animatiile sunt fie vectoriale, fie 3D. Cu cele vectoriale te-ai intalnit deja (in Macromedia, acum Adobe, Flash). Trebuie sa "redesenezi" poza pentru ca sa poti lucra cu ea. Nu exista vreun program care sa detecteze automat elementele din poza (memebre, buze, ochi etc).