| Deasonyka a întrebat:

Am o aeroterma de la victronic pentru căldură,foarte păcătoasă,mai multa lumina face decât căldura, constientizez că mi-am luat țeapă! Aeroterma e radiator din ăla cu quartz sau ceva de genu și se învârte.Am văzut că scrie pe ea 1200W asta înseamnă că totuși consuma mult?

3 răspunsuri:
| Deasonyka explică:

Mă gândesc că dacă face mai multa lumina decât căldura poate nu consuma totuși așa mult.Si am văzut că are 3 butoane a câte 400w (3x4=12) și la fiecare buton din ăla se aprinde cate un tub din acela care încălzește totuși din ce in ce mai tare

| venividivici2017 a răspuns:

Banuiesc ca consuma mult odata ce are 1200 Watts.Stiu ca si cuptoarele cu microunde consuma mult si ele sunt la 750, 800 Watts, dar asta a ta are 1200.Acum depinde si cat o utilizezi.

| gelu1970 a răspuns:

Eu nu cred ca ai luat teapa. ai cumparat un dispozitiv ce consuma curent electric. astfel de aparate consuma. insa nu te poti incalzi fara sa consumi energie.