| Adylla75 a întrebat:

Am o camera wifi iar cineva mi-o controleaza, se joaca cu ea. Cum ma pot apara?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu se joaca cu camera ta in mod direct ci are acces la conexiunea ta! care nu este criptata sau este criptata cu parole de 8 caractere care se sparge usor prin sistemul de tip "brute force", pe langa asta sigur ai WPS la router activat, trebuie dezactivat
daca nu intelegi ce ti-am spus eu cat si userii referitor la schimbarea parolei cu una STRONG (puternica) atunci cheama pe cineva care se pricepe la IT si te va lamuri si totodata va face modificarile necesare!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Schimba parola wi-fi, la una de minim 10 caractere, din litere majuscule + minuscule + cifre + semne speciale (. - _! # @ ).

| sierra1 a răspuns:

Parolă dar nu oricum ci BETON

| ioana748 a răspuns:

Acoper o, lipeste ceva pe ea., pana faci ce au zis colegii.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Dacă ai posibilitatea să o schimbi, ar fi cel mai bine. Dacă nu caută un program de protecție și parolat.