| PandaGirl98 a întrebat:

Am o imprimanta Kyocera Mita FS-1010 KX. Problema este ca ea se deschide cum trebuie, dar in momentul cand ii dau ceva sa printeze pare sa ia comanda, dar sfarseste prin a se opri, iar 2 din beculete sunt aprinse (cel verde si cel portocaliu). Cel portocaliu palpaie, iar celalalt este pur si simplu aprins...am incercat sa o inchid de cateva si sa o scot din priza, dar tot nu merge. Stie cineva ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ca trebuie inlocuit un cartus. Trebuie sa aiba un programel care sa-ti arate nivelul cartuselor.

| K0sti a răspuns:

Pai si te-ai uitat in manualul de utilizare sa vezi ce zice? Ai scos cartusul sa vezi daca mai are toner? Ce semnifica cele doua LED-uri? Ai pus mana in spate unde e cuptorul sa vezi daca se incalzeste? Dati detalii fratilor daca vreti raspunsuri, ca nu suntem mama Omida!

http://www.manualslib.com/manual/90934/Kyocera-Fs-1010.html?page=31#manual