| catalin234125123 a întrebat:

Am o intrebare
Care e mai buna
Nexus 7 :http://www.emag.ro/......EQ4TKBBBM/
Ipad Mini : http://www.altex.ro/ipad-mini-apple-16gb-cu-wi-fi-dual-c ore-a5-7-9-negru
Care mi-a sugerati. argumentati

2 răspunsuri:
| IulianP a răspuns:

Intre cele 2 mergi pe Nexus.
O alternativa ar fi asta: http://bit.ly/XmWj3w
Chiar daca nu este firma cunoscuta aceasta tableta are un hardware performanta si ecran IPS.
Vine si cu o tastatura bluetooth gratis.

| DudaBoom a răspuns:

Eu iti recomand Nexusul. Im primul rand eu urasc compania Apple si produsele lor. Pe langa faptul ca sunt facute de chinezi cu mana tremuranda in fabrici unde se doarme mai mult decat se munceste Apple restrictioneaza bluetooth-ul, stie ce faci, ce descarci, vrea sa detina controlul. Daca vrei sa iti instalezi aplicatii piratate iti trebuie jailbreak care nu este acoperit de garantie. Nexus-ul este altceva. O tableta foarte buna facuta sub brand-ul Google, gandita pentru a merge cel mai bine cu sistemul de operarea Android 4.2. Are update la ultimul jellybean (4.2.1), nu mai vorbim ca poti sa iti instalezi aplicatii piratate, daca vrei sa ii imbunatatesti performantele poti roota tableta, sa o overclockezi (dar pierzi garantia). Pe masura ce o vei folosi mai mult vei afla ca o sa ai nevoie de root si altele. Vei ramane surprins de cate poti sa faci cu Nexus. Dupa parerea mea ipad-ul inca ramane un produs de fite, la moda. Daca vrei performanta, profesionalism, daca vrei sa mearga, ia-ti Nexus. Nu vei regreta.