| ioanateo a întrebat:

Am o intrebare, cum poti sa faci site-uri? in afr de bloguri ca am si eu : www.day-cool.blogspot.com si vreau sa imi fac unul dar gratis fara sa platesc! fundita

4 răspunsuri:
| Leandro a răspuns:

Poti cu www.ucoz.ro, probabil cel mai simplu sistem prin care poti sa-ti creezi un Site GRATUIT! Se adreseaza tuturor, incepatori sau avansati, vine cu o interfata in limba romana si adresa de tip nume.ucoz.ro!
uCoz ofera tuturor celor inregistrati, gazduire, domeniu gratuit (de tip nume.ucoz.ro), spatiu nelimitat (care porneste de la 400 MB si creste constant), peste 250 de template-uri gratuite si multe altele.

Aici poti sa te inregistrezi: http://www.ucoz.ro/register

Iar aici ai un tutorial video: http://www.tutorialevideo.info/? p=3090

Mult succes!

| FurtunaDiesel a răspuns:

Pai daca inveti HTML gasesti un domeniu gratis si asta e tot. Daca vrei ceva mai complicat trebuie sa stii PHP si sa iti cumperi un domeniu fiindca nu vei gasi gratis cu host si ce iti trebuie. Daca nu te descurci exista programe gen Macromedia Dreamwaver!

| enecosmin a răspuns:

Pentru un site iti trebuie sa stii mai multe lucru gen html, php, sql server, site cum doresti sa creezi poti folosi platformele de pe anumite situri gen www.webs.com, weebly.com apoi iti cumperi domeiul care este in jur de 20 de dolari pe an si un spatiu pe server daca vrei sa se descarce de pe el, (server iti oti folosi propiul calculator folosind cerberus server ftp ) apoi situl o sa fie www.numelesitului.com /.ro/. info sau ce domeniu doresti

| Einformatii a răspuns:

Www.ucoz.com cel mai bun site de creeat siteuri ai tot ceti trebe...htlm css css3. css5 orice... funda?