| Turquoise_Trofin_liviu_1994 a întrebat:

Am o intrebare pentru voi in primul rand am auzit ca neoanele se aprind in prezenta unui camp electromagnetic cat de mare trebuie sa fie tensiunea la cablurile de inalta tensiune pentru a aprinde un deon pur si simplu stand sub acele cabluri big grin

3 răspunsuri:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Aproximativ 400.000 volti. Sub liniile de inalta tensiune ar trebui sa functioneze, desi nu cred ca astea de la noi au atata tensiune. Vezi aici: http://www.doobybrain.com/......s-to-glow/

| Turquoise_Trofin_liviu_1994 explică (pentru ExpertCompanyGroup):

Dar ca sa inteleg si eu trebuie sa fie in contact si cu pamantul sau actioneaza doar campul de la cabluri?

| ExpertCompanyGroup a răspuns (pentru Turquoise_Trofin_liviu_1994):

De la cabluri, tu nu ai nici o onfluenta.