| Cede a întrebat:

Am o mare problema, am reinstalat windowsu, si acum ca sa bag cablul de net trebuie sa creez o conexiune de net, mare problema e ca nu stiu ce sa aleg cand dau creare, ma poate ajuta cineva? Multumesc

9 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă îi vorba de windows 7 și rds atunci trebuie să alegi broadband conection
Dacă e vorba de Windows xp trebui să faci așa:
http://raducannicolae.blogspot.ro/......entru.html
era prea mult de zis așa că am decis să îți posteez acest tutorial unde e forte bine xplicat.Succes

| DanuTzCarbon a răspuns:

Ai dat pe "Create new connection" apoi "Next" apoi "Connect to the internet" (prima bulina), "Next" apoi "Set up connection Manually" (a doua), "Next" apoi a doua bulina (e prea mult de scris big grin ), "Next" scrii si tu un nume acolo... "Next".

Aici vei avea nevoie de contractul de la firma de la care ai interner. Cauta prin niste foi un user si o parola si le pui acolo. "Next" si poti bifa casuta aia de la final apoi "Finish".

| Xennofull a răspuns:

Connect to internet->set up mi con manuali->finish

| lpavel a răspuns:

Nu trebuie sa creezi nimic! Descarca de pe net : Lan driver for (ce windows ai) il instalezi bagi cablul si o sa mearga.
Bafta!

| Ramona000 a răspuns:

Connect to internet->set up mi con manuali->finish

| bogdanp a răspuns:

Daca ai internet de la RDS te pot ajuta eu!big grin

| Cede explică:

Multumesc de raspunsuri, cu creearea conexiunii, ma gandeam ca este ceva in neregula de nu merge, de accea am si intrebat, dupa care mi-a trecut prin cap, daca nu merge nimic nimic sa ma uit si in manager, si am vazut ca nu-mi citeste placa de net.

| Cede explică:

Multumesc de raspunsuri. Depistasem problema, dupa ce reinstalasem windows acesta nu mi-a mai recunoscut driverele placilor si a trebuit sa le caut pe net si sa le instalez.

| Andray99 a răspuns:

Pai te ajut intra in butonul start alege control panel dai la network connection local area si dai pe propertis apoi dai de rotita pana gasesti ceva care scrie protocol dai un clic pe el apoi alege propertis si pe urma bifezi cele doua casute cu obtain an adress automaticali sper ca ti-am fost de folos