| Ariciu24 a întrebat:

Am o mare problema la pc si nu stiu ce sa-i mai fac, ultima solutie a ramas sa-l sparg piesa cu piesa.
Problema suna in felul urmator, in timp ce sunt intr-un joc, ex :SA-MP, care nu are cinestie ce cerinte si oricum pc-ul meu este peste cerintele lui ma joc ce ma joc si intre timp stau si pe skype cu colegii si dupa vreo 10 minute de joc, da freez la pc, se aude un bazait si pana nu dau restart la pc nu se mai intampla nimic.
Solutii pe care deja le-am incercat : actualizare de drivere, reinstal de windows(piratat cu key gen), curatat piese pc de praf. Nimic nu a ajutat, si problema asta o am doar in SA-MP, pe LoL nu se intampla nimic il ruleaza perfect, la alte jocuri nu stiu sa zic cum reactioneaza ca nu mai joc alt ceva.
Stie careva ce as putea sa-i fac? Am win10 btw

13 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce componente are pc-ul tau?

| EneCristian a răspuns:

Win ar putea fi prea nou pentru samp nu stiu e ceva eroare intre samp si softwaire tau sursa ai verificat-o? daca iti face asa doar la samp nu stiu ce sa zic dezinstal samp reinstal si roaga-te.

| Ariciu24 explică (pentru EneCristian):

Am facut asta de 10 ori, m-am si rugat, am aspirat sursa, am mai patit si la silkroad, da nu ma prea joc adica doar LoL, unde nu am probleme si vreau sa intru si eu pe SA-MP cu colegii la o caterinca o ceva, si da freez, de la joc nu e, si nici windowsu nu are de a face nici pe 7 nu mergea

| Ariciu24 explică (pentru sltlp):

Intel Pentium single core de 3.10 Ghz
4 bg ram
Placa Nvidia Geforce GT 600 2475 mbp
dar pana acum ceva vreme nu am mai patit asta

| EneCristian a răspuns (pentru Ariciu24):

Fii atent verifica hardiskull foloseste pc wizard si verifica si temperatura tu poate ai curatat, ai schimbat pasta de la procesor? verifica pe net la toate piesele tale temperatura ideala pe site-ul producatorului

| sltlp a răspuns (pentru Ariciu24):

Petium single core sa inteleg ca e un pentium 4?
Ideea e ca san andreas face figuri pe orice windows de la 7 in sus. Si eu nu stiu daca tu ai jocul original, dar eu il am, si te asigur de asta.

| Ariciu24 explică (pentru sltlp):

Pai pana acum nu facea figuri, mergea si daca ar fi fost numa gta, silkroad ca-i online si trebuie downadat de ce face la fel?

| Ariciu24 explică (pentru EneCristian):

Pai piesele-s de jumatate de an, ca am schimbat cam tot prin el, nu stiu ar trebui sa-l duc la reparat sau ceva? ca variantele home made nu merg

| Ariciu24 explică (pentru EneCristian):

Am incercat cu pc wizard, prima data a dat freez, a 2-a oara restart la pc, nu merge nici el straight face ce naiba are pc-ul meu?

| EneCristian a răspuns (pentru Ariciu24):

Fara sa vad exact ce si cum nu pot spune poate ai probleme cu hardiskul du-l la un specialist

| sltlp a răspuns (pentru Ariciu24):

Incearca si la alte jocuri mai complexe sau solicitante decat samp sau lol. Si vezi daca se comporta tot asa.

| Ariciu24 explică (pentru EneCristian):

Pai nici pc wizardul nu merge straight face

| EneCristian a răspuns (pentru Ariciu24):

Iti zic dul la un specialist crede-ma te va salva de multe probleme asa orice sfaturi iti vom da noi de pe TPU nu putem rezolva fara sa fim de fata.