| Dukey a întrebat:

Salutare. Am o problema. De la o vreme sunetul de la windows se da mai tare, fara vreo explicatie. Adica eu il pun la 30% merge un timp, dupa sare volumul si se aude de parca ar fi la 90% dar jos in bara acolo unde setezi tot 30% apare. Am zis ca eroare de la windows, am dat reinstal la windows si la drivere..si actualizare le-am dat. Stie cineva ce poate avea?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Intra in Control Panel la Sounds. Sau scrie in bara de cautare.
Dai la Playback. Dupa click dreapta - Speakers > Properties si ar trebui sa vezi undeva "Disable all sound effects". Da pe el. Si sa debifezi "Immediate Mode".

| Dukey explică (pentru DoarBogdan):

Salut. Nu am inteles chiar foarte bine unde trebuie sa dau. Unele locatii sunt diferite plus ca am pc in romana si e diferit. AI un Instagram sau ceva unde putem vorbi, sa imi explici mai bine?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Balalau95 a răspuns:

Ai o placa de sunet... IEFTINA
am avut aceeasi problema pe laptop-ul meu, pentru care am platit mult, daaaar, de fapt a fost ieftin pentru configuratia respectiva, si la care din cand in cand sunetul sare sus sau jos, si NU am ce sa ii fac, decat sa bag mousu' in sound mixer si sa il dau sus-jos cand sare

c'est la vie... cand nu ai tzashpe mii de euroz sa bagi in computator, ca sa mearga TzIPLA tongue