| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o mare problema nu mi se mai aprinde monitorul nu stiu ce i-am facut dar nu se mai aprinde monitorul. deci calculatorul merge dar nu se mai vede nimic pe monitor. l-am bagat de mai multe ori si l-am scos din priza ca nu s-a mai aprins. am vorbit cu un specialist si a zis ca am ars placa video acum nu stiu care este problema iar placa mea video este incorporata care poate poate fi problema

8 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dacă la monitor se aprinde led-ul de control, poţi încerca să introduci un modul video suplimentar la care o să cuplezi mufa monitorului. Succes!

| Anonim13265464 a răspuns:

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie, problema este de la placa video ceva nu e prins acolo. du calculator la un specialist asta am facut eu si nu cred ca placa este arsa

| akind a răspuns:

Asa am patit si eu, dar din fericire nu a fost placa video de vina. a fost ceva la hard disk si nu a costat decat 15 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat monitorul la alt calculator?

| andy77 a răspuns:

Incearca asa in ordinea asta:un alt monitor de proba, apoi vezi daca ai semnal video pe iesirea placii (video)poti incerca si cu alta placa, cu conditia sa fie buna.vizualizezi starea condesatorilor electrolitici de pe placa de baza sa nu fie umflati in parte de sus... apoi mai vb.succes.

| robert09 a răspuns:

Poate sa fie procesorul ars

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sursa iti merge, culerul de pe placa de baza merge si esti sigur ca monitorul nu are nici o problema atunci cauza este procesorul

| HACKER_6610 a răspuns:

Bhaa voi sunteti prosti? frate vezi mha ca sa miscat placa vindeo, a iesit din placa din baza a iesit un colt de akl. o bagi dq misti de ea apesi pe ea oh go on daca unitatea se aprinde si monitorul e aprins si nu apare nimic, doar licare ledul inseamna ca e de la placa video sa miscat de akl...nu ca trebuie sa il duci la nu stiu ce specialist oh go on pff nu stiu dq ce vb