| Corina_Georgiana_1993 a întrebat:

Am o mica problema am cumparat un telefon Huawei sonic u8650 am activat o extraoptiune cu net am contactat un operator si mi-a zis tongueentru a configura serviciul Internet pentru telefonul dumnevoastra cu sistem de operare Android urmati pasii de mai jos:
In meniul principal accesati Settings > Wireless Controls > Mobile Networks > Access Point names > Apasati Menu > New APN > Name : Cosmote Internet > APN: broadband > Menu > Save.
dar tot n-am inteles cum pot sa ma conectez la net?

1 răspuns:
| Anonymus314 a răspuns:

Ai telefonul in romana?

intri in setari > wireless(cred ca e primul, cel putin asa e la mine) > apoi pe retele de tel mobil > nume punct de acces si apoi apesi pe meniu, butonul de langa home(casa) si apesi pe Apn nou(new apn) si acolo scrii : la nume: cosmote internet iar la APN: broadband, apoi apesi iar pe butonul de langa home(menu/casa) si dai save.