| sweetys a întrebat:

Am o mica problema la telefon, ieri cand am intrat pe snap se bloca imaginea si in partea de sus a ecranului de facea negru. Am zis ca e de la update. Am intratdupa 10 minute pe un video din telefon si la fel facea. Azi toate bune si frumoase si la un momentdat cand ma uitam la un film la fel a facut. Telefonul e relativ nou are 3 luni nu l.am scapat sau alte chestii. E sansung A5 2017. Ce ar putea sa cauzeze asta?

1 răspuns:
| mariusmac85 a răspuns:

Buna seara! Ce etate ai,cum te cheama?
Cauze pot fi multe
Antivirus ai instalat in telefon? Poate ai luat vreun virus ceva Scaneaza tot sistemul
Posibil sa fie si aplicatia apk Snapchat de vina,dezinstaleaza aplicatia curata tot de la aplicatie, cache tot, foloseste o aplicatie gen avg tune up, cc cleacner etc
Ai loc in memoria interna a telefonului?
Poate ai prea multe aplicatii instalate si necesita mult RAM snapchat ca sa mearga bine, eu imi facusem root la telefon si o tineam pe card instalata cu link2sd,insa de vreo luna si ceva am dezinstalat aplicatia,deoarece am considerat ca e pierdere de timp
In ultima vreme vad ca apar multe reclame pe net,multi spyware, malware, addware etc poate si de la astea sa mearga greu
Foloseste Avast sau Bitdefender, Avg ca antivirus, dar trebuie pro
Sper ca am putut sa te ajut!
O seara binecuvantata
Marius