| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ieri mi am scapat telefonul pe jos si avea si husa antisoc de la Otter care imi garanta ca nu se va sparge nici daca il arunc de la 10-15m pe ciment. Asa a si fost, insa cand l am scapat pe gresie, nu s-a spart absolut nimic, dar dupa 10 minute ecranul se stingea si se bloca incet de tot, dar daca se bloca in timpul unui clip pe Youtube, acel videoclip rula deci puteai sa faci orice chiar daca ecranul ba se facea negru tot, ba se vedeau cum se strica toti pixelii rand pe rand etc.
In prezent functioneaza 2 min max, apoi se intampla chestia cu ecranul ( uneori se injumatatea imaginea si iar se inchidea usor usor) si nu stiu ce anume are, adica el functioneaza cand e aprins, doar nu vezi unde apesi caci e ecranul negru tot...
Nu e spart, precizez din nou.
Ce s-a intamplat, ma poate ajuta o setare din telefon sau ceva? Dau funda rapid

1 răspuns:
| Alana_Ally_1976 a răspuns:

Mai bine il duci la reparat sa vezi ce are si pe urma daca e nevoie il lasi acolo cateva zile dar daca nu se mai poate face nimic iti iei unul nou