| IncorrectUsername a întrebat:

Acum 5 minute mi s-a stricat telefonul, cand am incercat sa il aprind..Adica,incerc sa il aprind si se face ecranul complet alb...I-am scos bateria, i-am bagat-o la loc dar nu merge..Si inca ceva,cand i-am scos bateria ecranul ramasese inca alb, facea figuri, statea 5 sec alb apoi se facea negru straight face Stie cineva ce are? Am un Lg Optimus L5, si l-am scapat doar o data in zapada ieri :\.Si cam cat ar costa sa il duc la reparat? Multumesc, funda!

2 răspunsuri:
| Addèx33 a răspuns:

Uite-te dacă nu cumva ai zgâriat din greșeală bateria. Știu că sună stupid, dar *dacă nu e zgâriată*, usuc-o ușor cu feonul. ( La mine a mers după ce am scăpat și eu telefonul în zăpadă )
Din moment ce *fostul meu telefon* nu a pățit nimic, nici după incidentul cu zăpada, nici dupa ce l-am scăpat pe scări, de la etajul 2 * rolling on the floor *, nu știu, poate își va reveni.
Dacă nu. n-am idee cât costă să duci un telefon la reparat thinking

| Alex911or112 a răspuns:

Trebuie dus la reparatie, este bulit ecranu, ar cam trebui sa platesti ecran cam +60 lei si reparatia +50 lei, asta ar cam fi cu reducere, dar preturile sunt muult mai mari.