| GabrielleGabi a întrebat:

Am o nedumerire, bine de fapt am mai multe. laughing
Mi se aude un bazait infernal din unitate, mentionez ca windows-ul nu a fost reinstalart niciodata, n-a fost curatata de praf niciodata decat acum dupa 3 ani laughing dar dupa ce am curatat-o de praf bazaie mai tare straight face Cooler-ul de la sursa functioneaza precum si cel de la procesor insa nu stiu cat de bine in conditiile in care folosesc google chrome si temperatura procesorului ajunge la 70 de grade. In plus mi se supra incarca doar de la Chrome straight face si nu fac nimic special decat sa caut ceva pe google cu un singur tab deschis. ce ar putea sa aiba? O fi procesorul sau cooler-ul de la el?
O nelamurire ar mai fi ca daca il duc in service imi va reinstala windows-ul. Am facut backup dar nu stiu la ce ma poate ajuta. Il pot folosi dupa ce mi-a fost reinstalat windows-ul? Il am pe un spatiu de stocare in cloud.
Si de fiecare data cand deschid calculatorul imi ruleaza automat powertech_sm.exe si mereu il inchid din task manager. La o cautare pe google am vazut ca e virus dar n-am reusit sa-l scot nici cu bitdefender total security.
In concluzie, ce e de facut cu calculatorul asta? (in afara de varianta de a-l arunca pe geam laughing )

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1 nu stiu cum a fost curatat,daca se curata frumos nu se mai va auzi, sunetul ori e hardul, ventilatorul ceva fizic da hard, optica, ventilator etc
2 trebuie instalat un windows pentru pc tau la service isi va lua 50 de lei daca esti din Timisoara te ajut eu, daca nu da-mi mesaj isi explic
3 virusi sacaie hardul, windowsul, curatare antivirus
4 caldura e cam mare desi sa stea undeva sa fie spatiu, ventilatia sa fie buna
in orice caz trebuie vazut real dar se rezolva, da-mi mesaj ce configurtie are, poate intru in el online

4 răspunsuri:
| casandra12345 a răspuns:

Deschide carcasa si curata-i ventilatorul/coolerul. Daca nu se pricepi, du-l la service. Succes!

| GabrielleGabi explică (pentru casandra12345):

Pai l-am curatat si pe cel de la sursa si pe cel de la procesor. straight face

| RAY a răspuns (pentru GabrielleGabi):

Normal ca il poti folosi dupa reinstalare

| K0sti a răspuns (pentru GabrielleGabi):

Pasta termica ai schimbat-o? Fugi la service cu el. Trebuie sa manance si oamenii aia o paine!