| Kenon123 a întrebat:

Am o placa de baza HP Compaq dc7900, ce tip de ddr trebuie sa aiba placa video pentru a fi compatibila cu placa de baza?

Răspuns Câştigător
| Barnutiu_Cristi_1996 a răspuns:

Memoriile ram de pe placa de baza nu au nici o legatura cu memoriile ram de pe placa video. daca tu ai ddr1, 2,3, 4 nu conteaza singura chestie care conteaza este slotul pci-e x16 daca este 1.0, 2.0 sau 3.0.
placile video nVIDIA cu pci-e 3.0 pot fi folosite si pe o placa de baza cu pci-e 1.0 dar amd nu, daca ai o placa video amd pci 3.0 trebuie ca placa de baza sa aiba minim 2.0
Placa ta are pci-e x10 1.0

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu are nicio legatura, nu ati mai invatat...

| CPAElites a răspuns:

Pe care unitate o ai din pozele astea? :
http://1.bp.blogspot.com/......1600/1.jpg