| anonim_4396 a întrebat:

Am o placa video GDDR5, procesor Fx8 de 4000mhz, Placa de baza MSI 760GA-P43 (FX) si sursa de alimentare ATX Delux 450W.Cand deschid calculatorul trebuie sa tot scot si sa introduc cablul VGA, sa inchid pc din sursa ca sa mearga monitorul.La fel si daca intra pc in stand by, trebuie sa fac acelasi lucru.Care ar putea fi cauza si cum as putea-o remedia?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput ma mir ca sistemul ala se mai deschide, avand in vedere ca ai sursa aia de 2 bani...

| RAY a răspuns:

Banuiesc atentie, ca contactul ma refer la mufa e prost, placa video nu-i vazuta de bios, eu n-am patit asa ceva da stiu ca monitoarele fac fite multe, sfatul meu du unitatea la un amic vezi face la fel?