| Myr3ll1994 a întrebat:

Am o placa video RADEON 7000/RADEON VE Family(microsoft corporation) si vreau sa imi cumpar una mai puternica preferat de 512 dar faza este ca nu stiu de care sa imi cumpar pentru ca am primit 2 placi video de la un prieten si nu se potrives si in cazul asta nu stiu de care sa imi cumpar ca sa se potriveasca in calculator. imi puteti spune o placa video care se potriveste?

1 răspuns:
| Aero a răspuns:

Afla ce interfata accepta placa de baza. AGP sau PCI Express. Avand in vedere ca zici ca ai placa cu chipset ati radeon 7000, placa destul de veche, ca sa nu zic veche, antica si de demult, dar o vai:)) am zis-o deja...eu cred ca ai slot AGP, prin urmare iti trebuie o placa compatibila pentru. asa ceva. Dar trebuia sa precizezi si restul configuratiei PC-ului, ceva imi spune ca n-are rost sa mai investesti in acest PC, mai bine te orientezi sa cumperi altul.

Totusi, aceste placi ar trebui sa se potriveasca(ca sa-ti raspund exact la intrebare):

http://www.emag.ro/......c/last/f2. Ti le recomand pe cele de la 300 RON in sus, desi alea iti cer si o sursa mai decenta:D. Practic, o sa ajungi la concluzia ca sunt si alte componente hardware care o sa o tina in loc;)). Dar cum vrei, eu zic ca nu merita sa achizitionezi placi AGP in ziua de azi.