| FlaviusZeta a întrebat:

Am o plasma LG e de acu aprox.8 ani. mergea foarte bine pana acu cateva zile cand am aprinso si nu mai imi arata imagine. se vede negru, in schimb sonorul merge doar ca fara imagine. Ce ar putea sa aiba si cat mar costa reparatia?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie inlocuit displayul adica ecranul, iar pretul reparatiei variază in functie de diagonala ecranului, in general display ul vine pe comandă din Germania, depinde cit costă acolo displayul, si cit te costă transportul din Germania in Romania, si nu in ultimul rind, cit i ti i a electronistul sa il schimbe, mina de lucru, care costă, deci in concluzie, nu se merită reparatia lui, deoarece te costă cît nu face adică citeva milioane, iar decit sa bagi banii in el, mai bine vinde l pe olx pentru piese, sau cine stie sa il repare, si cu banii care îi i ei pe televizorul ăsta defect, m ai strîngi niste bani, si iti i ei altul, nou cu garantie. Ce marcă este televizorul? este led, lcd, sau plasmă? este hd readdy? sau este smart tv full hd? ce diagonală are displayul? Multumesc, succes cu vinzarea.