| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemă, am de un an o boxă extreme la 100lei(nu e JBL) s-a stricat mufa acu 2 luni am prins niste fire și am alimentato prin cabluri. PROBLEMA e că am băgat boxa in dulap si din neatenție s-au atins firele intre ele di de atunci nu mai pornesre. Dacă o leg la fire la prize se ard siguranțele din tablou? Ce s-ar putea fi ars? Ce pot face?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu te-a dus capul sa izolezi acele fire, fiecare separat? Sau sa cumperi un cablu de alimentare? Ai terminat-o.

| Eduard184 a răspuns (pentru darrio2007):

Pai am aruncat-o in dulap că am avut niște treabă și am uitat daar am legat firele și am bagat in priza și merge, faza e că trebuie săi dau curent să pornească si pot după să o scot din priză aparent a făcut nicio pagubă

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, desfă boxa si pune i alt cablu de alimentare nou, lipeste i firele cu pistolul de lipit cu fludor, sau o duci unui electronist radio tv si o repara el poate sau ars piese.

| Eduard184 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Din fericire am conectat-o la incarcat porneste dar după ce o opresc trebuie sa-i dau un impuls de curent ca să o repornesc