| Danutz_4269 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul de ceva timp imi merge din ce in ce mai greu.Am avut probleme cu el si l-am dus la reparat si mi-a schimbat sursa si de atunci a inceput sa mearga din ce in ce mai greu si face un zgomot deranjant parca e tractor. L-am scanat de virusi am reinstalat windowsul am sters ce nu mai foloseam si ocupa spatiul degeaba si l-am si defragmentat si tot asa merge.Ma puteti ajuta sa imi spuneti pas cu pas unde sa intru sa vad toata configuratia compului? Stiu ca am un procesor amd sempron 3200+ 1.8 ghz si ma gandeam sa iau unul amd sempron 3800+ 2.2 ghz ar fi o imbunatatire simtitoare si cam cat m-ar ajuge ca pret un procesor nou din modelul mentionat? Ma gandeam la un upgrate ca o solutie alternativa. Voi ce sfaturi imi dati? Astept raspunsul vostru.Mersi mult.

Răspuns Câştigător
| Kylexy a răspuns:

Tu poti lua multe dar daca ai socket939 nu cred ca te incumeti sa comanzi procesorul ala ca e o carca de bani si eu am amd la 3200+ instaleaza seven daca ai peste 1G ram si ai sa vezi cum iti merge

2 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

In primul rand, treci pe Intel. Iti recomand un INTEL PENTIUM DUAL CORE G6950, 2. 8GHz, 3MB CACHE, 32NM, 73W la vreo 400 lei si daca vrei ceva mai ieftin gasesti multe destul de bune intre 200-400 lei.
Poate sursa aia noua nu...nu stiu, nu merge bine cu componentele tale straight face

| coss a răspuns:

Cred ca acei oameni tiau pus o sursa mai rea