| GeorgeH17 a întrebat:

Am o problema cu monitorul cred. Dupa ce pornesc calculatorul monitorul nu se aprinde. Am conectat monitorul la o alta unitate si nu s-a deschis. Monitorul are si functia TV si functioneaza pe TV. Ce ar putea fi?

P.S. nu e de vina mouse si tastatura!

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Deci monitorul se aprinde? daca il bagi in priza si nu conectezi la pc, iti apare chestia cu no signal? L-ai conectat la pc prin DVI? sau HDMI? ce monitor e?

| GeorgeH17 explică:

L-am conectat prin VGA. Cand il conectez prin VGA dispare imaginea cu no-signal. L-am conectat la si la un laptop si la fel imi dispare imaginea no-signal dar monitorul de la laptop imi preia rezolutia monitorului "defect".
E un monitor Hunday. Cand imi apare no-signal are un beculet care se aprinde verde(monitorul functioneaza), cand il conectez la ceva se face galben(intra in stand-by).