| xAnDrEyX a întrebat:

Am o problema cu netul, de la ROMTELECOM prin modem. Internetul merge, beculetele sunt cum trebuie >Verde-- Portocaliu, dar calculatorul nu prieste semnal si imi zice ca nu sunt conectat.

4 răspunsuri:
| nicoalusoby a răspuns:

Poate nu sunt bine bagat mufele acelea sunai pe cei responsabil o sa iti explice ei ce are chiar daca e din modem chiar daca e din calculator.

| MMihai a răspuns:

Vezi dacă totul este bine conectat!
Eventual scoți din priză alimentatorul / redresorul și îl bagi înapoi și în cam 3 minute ar trebui să-ți revină Netul.

| Spaz472 a răspuns:

Uita-te in control panel la network and sharing center(daca ai windows 7) si vezi daca este facuta conexiunea.

| xAnDrEyX explică:

Mie imi merge netul dar PC nu primeste semnal nu stiu de ce...