| mayXangel a întrebat:

Am o problema:mi-am luat un iphone4 de curand dar nu stiu cum sa instalez itunes, appstore, cum sa-mi fac id pe appstore ca sa pot descarca...si mai rau:plec cu avionul si dupa cum stiti trebuie sa inchidem telefoanele, dar eu nu stiu sa-l inchid! help...maine plec!

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Intri pe site la Apple si iei itunes in functie de pcul tau (daca e pe 64 sau pe 32x. gasesti asta dand properties in my computer si iti zice acolo pe cat e). de instalat urmezi instructiunile pe care ti le afiseaza programul. appstore e aplicatie pe iphone (trebuie sa ai net sau wifi) sau pe itunes. poti accesa de unde doresti (ori itunes, ori direct de pe iphone). daca nu vrei sa il inchizi in avion vezi ca la settings are AIRPLANE MODE. da-i on. o sa iti inchida orice fel de unda radio (3g, edge, wifi, bluetooth), dar telefonul ramane deschis. astfel nu interfereaza cu undele radio ale aparatului de zbor. daca vei cauta pe google "how to make an appstore account without card" vei gasi un site care iti explica pas cu pas cum sa iti faci un cont pe appstore.