| deedeetzi a întrebat:

Am o problema. vreau ca atunci cand deschid un document scris sa se deschida in microsoft word... dar se deschide in notepad...sau eventual imi da broken icon la imaginea aia mica.stie cineva cum sa fac sa se deschida direct in word?

Răspuns Câştigător
| Pure.Sunshine a răspuns:

Click dreapta pe pictograma documentului-->open with-->choose default program-->click pe Microsoft Word-->bifeaza "always use the selected program to open this cand of file"-->click ok

5 răspunsuri:
| bestmusik a răspuns:

Dai click dreapta pe document si alegi optiunea OPEN WITH si atunci alegi aplicatia cu care vrei sa deschizi documentul.

| rafy a răspuns:

Mai bine ca sa se deschida tot timpul cu world office faci asa dai clic dreapte pe document apoi proprietati apoi change apoi browsesi cauti office dai dublu click pe el ok si gt

| Silviu_7167 a răspuns:

Click dreapta pe document. Propieties sau Propietati. Opens with: sau Deschide cu: si aici modifici cu Microsoft Ofice Word. Asta doar la fisierele document, extensia. doc.

| rebb a răspuns:

Pai poate nici nu ai programul microsoft word si de-aia ti-l deschide in notepad.

| deedeetzi explică:

Merci happy