| Changes a întrebat:

Am o tabletă de la GoClever şi nu pot nici cum să o conectez la internet.Mă puteţi ajuta?

1 răspuns:
| Mineツ a răspuns:

Pai ar trebui sa ai un Ruter pentru Wi-Fi, eu nu am tableta dar poate reusesti sa o conectezi la Modem cu fir (nu stiu daca se poate) Dar mai important, Tu ai Wirles in casa? Daca nu, nu ai cum sa te conectezi cu Wi-Fi. Trebuie sa iti cumperi un ruter, acesta are un fir care trebuie conectat la modem (sa fie legate prin acel fir), le pornesti pe amandoua si dupa cauti sa te conectezi cu tableta la Wi-Fi, vezi care este contul tau din cele detectate de tableta (cel care are semnal mai mare ar trebui sa fie al tau daca esti langa ruter) iar daca iti cere parola aceasta ar trebui sa fie scrisa pe statele ruterului sau daca nu merge incearca pe cea de pe stalele modemului (de obicei cei de la care cumperi ruterul sau ai primit modemul iti pun o parola foarte buna astfel incat sa nu fie gasita, iar aceasta este scrisa pe spate la ruter sau modem in caz ca tu iti cumperi in timp alt computer laptop etc si astfel sa stii parola) Desi iti sugerez sa chemi un expert in tot ce tine de calculator (softwer si hardwer) pentru ati mai usor, el facand toata treaba. BFT