| vudima235 a întrebat:

Am o tableta EKEN GT10W o pornesc ea se porneste se incarca si arata cum se porneste ia si sta asa. Inainte de aste i-am facut resetc ca din fabrica shite atunci asa sta.Ce sa-i fac ajutati-ma.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Motivul principal este bateria. probabil e descarcata complet. Din cauza asta cand pornesti tableta, ori se deschide si peste cateva secunde se inchide (cand nu e bagata la incarcat), ori apare imaginea de incarcare a bateriei (cand e pornita bagata la incarcat).

Ce pot sa iti recomand e sa o lasi la incarcat o zi, si sa o repornesti. Ar mai fi fost bine ca bateria sa poata fi scoasa ca sa se consume curentul(dar din cate am vazut nu merge pentru ca e integrata).