| RAZVPS a întrebat:

Am o tableta galaxy tab3 de 10inch...si cam o saptamana a stat (deschisa) in cutia ei...si azi cand am scos-o am apasat butonul de pornire...am deblocat-o...iar dupa vreo 15 secunde display-ul s-a facut negru. I-am dat restart ...si nimic. Se aude sunetul de deblocare si practic pot umbla prin ea dar displayul tot negru ramane. Ce pot sa ii fac? Si ce poate sa aiba? O saptamana a stat neatinsa.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inearca sa resetezi. Apesi butonul de pornire si volumul de sunet + in acelasi timp pana apare ceva pe ecran. Si acolo ai optiunea de reset.Scoti sd cardul in caz ca il ai bagat.Dar prin reset se sterge absolut tot, ma refer la aplicatii si pozele din tableta.
Daca nu merge cum am spus, trebuie sa duci tableta la un serice, poate avea probleme, vreun scurt undeva.

| RAZVPS explică:

Nu pot sa ii dau hard reset. Power+volume up....am incercat dar nu pot vedea nimic.
Cred ca am sa o duc in service..alti bani..alta distractie.