| KanezuY a întrebat:

Am office 2007 si am o mica nelamurire, anume documentele create in word, si powerpoint sunt compatibile si cu office 2010?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Evident, sunt compatibile.
Orice versiune noua trebuie sa poata gestiona corect si materialele create in Office-urile anterioare.
Invers, insa, nu totdeauna exista compatibilitate, multe elemente - precum si multe formate (.docx-.doc, -ppsx-.pps, etc. nu mai sunt intelese de versiunile anterioare.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ambele sunt Word Office sunt compatibile, avand acelasi format in ambele variante de Word.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu pot sa deschid in word documente create in office, deci presupun ca e posibil si in mod invers. big grin

| AndreiG007 a răspuns:

Normal. Au acelasi format.doc. docx.ppt. nu conteaza ce versiune ai.