| BlackCScorpion a întrebat:

Am probleme cu routerul si nu stiu ce sa mai fac. Ledurile funcționează dar imi spune "Internet indisponibil", am incercat sa il scot din priza, I-am scos cablurile si le-am reconectat, I-am dat si reset la router si tot face figuri. Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Catabtr23 a răspuns:

Toate cele spuse sunt folositoare in cazul supraaglomerari de date pe router, insa o anumita comanda cere mai multa atentie, mai exact cea de Reset, in setarile sale se schimba adresa MAC pe care o foloseste providerul pentru a face conexiunea cu router-ul cu cel de pe el. In cazul asta, singura posibilitate este de a suna la firma de Internet si sa le spui sa inregistreze in baza de date noul MAC de la ultimul dispozitiv cu care ai incercat sa configurezi router dupa ce i-ai dat reset sau MAC-ul principal al router-ului.

| BlackCScorpion explică (pentru Catabtr23):

Mersi pentru ajutor dar se pare ca firma care distribuie internet are deranjament