| SasaSasa2000 a întrebat:

am o problema cu calculatorul, recent am scos toate cablurile din spatele calculatorului (incluziv LAN-ul) si am am scos tot din priza Etc.
acum cand deschid calculatorul imi arata ca nu sunt conectat la internet, dar dupa ce scot router-ul din priza si l-am bagat inapoi dupa cateva min. merge Internetul, ce tresa fac casa fie ca inainte sa scot cablurile? adica nu vreau sa mai resetez Routeru de fiecare data, vreau ca conexiunea sa fie pregatita deja.multumesc.sper ca am nimerit categoria.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Problema se rezolva daca vei reseta routerul (bineinteles cu pc-ul aprins), si daca vei face setarile din nou exact asa cum le-ai facut la inceput. (Nu uita sa ai cablurile toate conectate). Pentru resetare si instalare trebuie sa citesti bine manualul routerului (il gasesti pe internet si il descarci -daca nu il ai in cutia aparatului).