| c0pil1n a întrebat:

Am rulat 2 jocuri si am urmarit procesele din task manager.
Am observat ca aproape de fiecare data cand am drop frame procesorul urca in 100%.
Acum cu discordul, steam si google chrome pornit sta intre 5-12%. Nu am aplicatii care sa lucreze in task manager ca sa-mi manance din procesor.
Cum pot remedia problema cu cpu usage?
Trebuie schimbata pasta de pe procesor si curatat de praf pc-ul?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, vezi ce faci cu programele mai opreste din ele. Opreste si autoupdate

| PainTech a răspuns:

1. Ce jocuri ai rulat?
2. Ce procesor ai?

| c0pil1n explică (pentru PainTech):

1.Fortnite, pubg
2. i5 9400f

| pHantom1976 a răspuns:

E normal ca procesorul sa fie folosit în întregime când te afli in joc, la fel și cu placa video, depinde de ceea ce jocul folosește mai mult, ce procesor ai? Și câți GB RAM, încearcă și o optimizare mai corectă

| c0pil1n explică (pentru anonim_4396):

Am oprit autoupdate, am 81 procese in windows si pe fundal am avut 65. Acum am 18 pe fundal doar ca pot sa dau kill la ceva procese de prin windows? sau acolo sa nu ma bag?

| Mirel4412 a răspuns (pentru c0pil1n):

Nu da kill la procese din windows, nu da kill la nimic daca nu te pricepi la ce. Asa e normal sa stea procesorul si placa video, uite-te la teste pe Youtube sa vezi ca asa sunt facute sa stea. Mie imi sta procesorul la 100% cand ma joc agar.io happy