| AndreiFTW1 a întrebat:

Am scanat cu telefonul niste documente, format PDF si doresc sa le editez, niste idei? Ma gandeam sa le transform in Word, am incercat o gramada de site-uri si programe si toate mi le transforma in poze intr-un document word, care nu pot fi editate, solutii?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din poze sau scanari poti extrage textele greoi si cu foarte mule erori, printr-un program cu functie OCR, dupa care sa folosesti un editor de text performant.
Deseori, mai repede poti face modificari cu un program de editat poze, chiar si cu Paint din Windows.

| anonimg a răspuns:

Caută pe google play: convert pdf to word

| NLS a răspuns:

PDF xchange Editor, și aplici funcția OCR

Sau orice alt editor pdf ce are funcție OCR (de exemplu Nitro pdf Pro )

| dannyel86 a răspuns:

Abby Reader e un soft de conversie din format pdf sau poza in text editabil.
Daca scrisul e foarte clar, ai sanse mari sa ti-l transforme bine in Word.