| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare atunci cand deschid o pagina de internet mi se mai deschid o gramada de pagini care nu au nici o legatura cu pagina deschisa si anume niste pagini pentru jocuri, cred ca am un virus in pc si de aceia, am dat scanare cu antivirusul si imi spune ca nu pot sa scanez asta e rezultatul scanarii cine ma poatre ajuta? http://adserving.cpxinteractive.com/st?ad_type=iframe&ad _size=728x90§ion=671539 ASA CEVA IMI DESCHIDE MEREU CE POT SA FAC?

7 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Scaneaza cu antivirusul, pune-l la treaba, mai scaneaza cu super anti-spyware, trojan remover, etc

| sti a răspuns:

Iți recomand în primul rând un antivirus Avira - www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=33&lid=1689

In al doile rand foloseste FireFox pentru navigarea pe internet, este mult mai rapid decat IE si in plus va protejeaza si de site-uri periculoase. il puteti descarca de aici: www.idownload.ro/modules/wfdownloads/singlefile.php?cid=24&lid=1330

| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt virusi categoric.Si mie mi s-a intamplat.Scaneaza calculatorul.Virusi care apar sub forma de reclame, de spam. Exista programe anti-fireware, de acelea sa folosesti impotriva lor.

| Mitss a răspuns:

Little_angel te contrazictongue... daca reinstaleaza windowsul scapa doar pe moment de virusi, stiu ce vb pentru ca mi-a spus cineva care mi-a facut calc de la o firma...big grin odata ce ai luat virusi acestia raman in placa de baza sau nu ma stiu undelaughing) si reformatarea este doar ceva temporar ( asa mi s-a explicat miebig grin)

| stefytm a răspuns:

Pai se pare nu ai vreun antivirus mai bun sau nu e bine setat sa-ti opreasca pop blokurile adica alea cu reclame ceva si in general aceastea sunt insotite de troiani, virusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hey, ai un virus... reinstaleaza windowsul, asa poate vor disparea, si apoi iti poti lua un antivirus AVG e bun, are de toate si il gasesti free pe www.AVG.ro
Bafta :)

| 160310 a răspuns:

Depinde ce anti-virus ai. Cel mai sigur rezolvi cu un format, acum depinde in ce partitie e virusul, e posibil sa fie in C: daca iti afecteaza browserul.