| andr3yutzu12 a întrebat:

Am si eu o problema cand intru in local disc D mi-l deschide intr-o alta fereastra nu stiu de ce am copiat toate fisierele in C am dat formatare la D si mergea cand am bagat fisierele tot emrgea cand am bagat niste poze s-a stricat din nou din ce cauza? va rog ajutorr si nu merge instalat avastu' inainte mergea dar intru in el imi apare clepsidra si dispare si nu intra in nimic dau funda please

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Edit:
Pentru asta, rezolvarea este cat se poate de simpla:
Descarca http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe ComboFix
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.

| andr3yutzu12 explică:

Il am imi gasese 12 virusi am dat delete dar acum nu mai pot sai l deschid ca imi apare fereastra neagra