| DannyR0 a întrebat:

Am si eu o problema cu un stick, mai exact problema e "write protected". A aparut brusc, insa am reusit sa o rezolv, iar dupa ce am formatat stickul din nou a aparut. Care sa fie cauza aparitiei?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Formatează complet pe un alt calculator (coleg/vecin) și spune dacă se repeta problema

| DannyR0 explică (pentru sierra1):

Da, se repeta si pe alt calculator

| sierra1 a răspuns (pentru DannyR0):

Incearcă
cmd
format x:\u
unde x e litera unității respective

| Algo098 a răspuns:

Cred ca a ajuns la limita maxima a numarului de scrieri intr-o anumita zona a lui si nu se mai poate scrie acolo. Ramane ce a fost indiferent de ce am face. Trebuie inlocuit stick-ul cu unul nou.