| dani_4219 a întrebat:

Am si eu o problema, unitatea mea are un difuzor in ea, am reusit sa scot cablul care era conectat pe placa de baza, dar boxele mele sau castile tot nu merg, cine ma poate ajuta?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banuiesc ca difuzorul de care spui tu, este cel care bipaie atunci cand apesi pe mai mult de 3 butoane pe tastatura.nu stiu de ce l-ai scos din placa de baza.cauta pe google ultima versiune de realtek audio driver si baga cablul la loc laughing daca nu merge, inseamna ca ti s-a ars placa audio.astept funda

| ronin33dan a răspuns:

laughing)))) Instaleaza-ti driverul de placa baza si nu mai scoate lucrurile de prin placa baza. Vezi poate maine ti se pare ciudat ca se aude un zgomot si demontezi coolerul de la procesor! Succes!

| dani_4219 explică:

De fapt...chiar are un difuzor... daca ascult muzica, se aude pe acolo, daca ma joc, toate sunetele ies prin acel difuzor, nu pot conecta castile sau boxele mele pentru ca nu se audhappy

| CataC a răspuns:

Salut dani,

Ai grija sa ai instalate driverul placii de baza si driverul placii audio.
Vezi ca undeva trebuie sa ai mufe pentru contectat sistemul audio (2 sau 3, mici, rotunde, in general colorate). Cea verde este cea in care bagi castile sau boxele.
Cauta mufele din spatele pc (chiar daca unele carcase au mufe si-n fata, in general nu sunt conectate).
Daca nu reusesti fugi cu el la dealerul de la care l-ai cumparat.
In nici un caz nu mai scoate/baga tu chestii de pe placa de baza.

Bafta!

| dani_4219 explică:

Chestie e ca am un IBM...si abia am gasit driverele pentru el, si ma gandesc ca nu au update dat, si nu se mai potrivesc sau ceva gen, ma poti ajuta? daca e lasa un id si il bag eu, sau ia`l pe al meu prometheu_x_vip