| ShNySnYGer a întrebat:

Am un Acer 5755G si am o problema la beculetu care arata reteaua wierless.cand l-am cumparat(laptopul) nenea ala a instalat niste drivere pentru retea bla bla(am memorat driverele) am re instal win...am instalat driverele de pe cd laptopului (boardcom wierless 802.1 b,g,n,nVIDIA,Intel,lan etc)cand ma conectez la o retea wierless trebuie ca beculetu de la retea sa fie albastru(conectat) portocaliu(off), netu merge dar becu nu se face albastru, iar la nenea ala cand a instal win s-a conect la reteaua magazinului iar becu era albastru.Ce are?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza culoarea becului. Daca-ti merge netul, e ok.

1 răspuns:
| sdhashsah a răspuns:

Http://support.acer.com/product/default.aspx?modelId=3801 e adresa de unde poti descarca ultimele drivere wireless este in partea de jos a pagini dezinstaleaza ce ai instalat tu si incearca cu Wireless LAN Driver Atheros 10.0.0.75 37.2 MB 10/18/2012 descarca-l pe acesta de pe pagina respectiva ca e ultimul