| luky63 a întrebat:

Am un adaptor usb de la TP-link pentru wireless model TL-WN723N si nu gasesc modalitatea de instalare in LINUX MINT. Poate e cineva care stie.Am descarcat si rtl8188eu-master. Funda

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Incearca cu fisierul asta: launchpadlibrarian.net/37387612/rtl8192sfw.bin.gz
Scrii in browser si o sa gasesti "here - Launchpadlibrarian.net". Il downloadezi si-l instalezi.
Mai citeste si pe aici: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=183275