| Marymary05 a întrebat:

Am un Alcatel One Touch X'Pop de un an jumate, la inceput mergea foarte bine pe orce intram dar acum merge greu inclusiv la deblocare, daca i-as da revenire la setarile din fabrica ar merge inapoi ca la inceput?

1 răspuns:
| vocs a răspuns:

Da ar merge mai bine, dar ai grija daca ai instalat actualizari la android (presupun ca venea din fabrica cu 4.1.) adica ai trecut de 4.1 la o versiune superioara (4.2, 4.3, sau 4.4) un factory reset nu te-ar prea ajuta.
Daca nu ai facut actualizare iti recomand sa-i dai factory reset si sa nu mai actualizezi toate aplicatiile din telefon (facebook twiter youtube adica cele care sunt deja instalate) deoarece a trecut un an jumate de cand ai luat telefonul, au aparut aletele mai puternice, iar dezvoltatori au facut aplicatiile de acest gen mult mai complexe si solicita o putere de procesare crescuta comparativ cu anii precedenti