| Teodor_Radu_1998 a întrebat:

Am un Asus eepc vreau sa intru in bios sa instalez os windowsu si nu ia comanda F2 sa intru in bios am tinut apasat F2 in timp ce il porneam si apare american megatrends dupa ce nu mai ia nici o comanda ce poa sa fie

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Esti sigur ca e F2 pentru intrare in bios?
La multe calculatoare se foloseste "Del" sau chiar F10.
Dupa ce apare scrisul /sigla pe ecran, se afiseaza care tasta este pentru intrare in BIOS. Aceea tasta trebuie apasat exact in perioada cand este afisat pe ecran si inca nu apar alte randuri sau pagini. Tasta se apasa imediat, repetat rapid, pana ce intra in BIOS.

In unele cazuri perioada de afisare este foarte scurta /1-2 secunde), greu de nimerit, iar calculatorul trebuie resetat si intrarea incercata in repetate randuri.

1 răspuns:
| BostanDaniel1974 a răspuns:

Bula a raspuns bine F10 si de acolo slectezi de unde vrei sa butezi windowsul de pe dvd sau stick