| CristiTteo a întrebat:

Am un notebook Samsung si vreau sa intru in bios si nu pot...
Am incercat o gramada de metode si nimic...
Dau funda aluia care ma ajuta.
Bios versio: SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 905S3G/906S3G/915S3G/9305SG

BIOS P13RBV.083.140805.FL
American Megatrends 2014

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Citeste si pe aici: https://devicebox.ro/faq/cum-intru-in-bios.html

| dfeel a răspuns:

Uite ce am gasit pe un forum:
: 1. Upon powering on the laptop, press F10 2. Select the option to modify the BIOS settings 3. Go to the Boot Options screen 4. Set Secure Boot to Disabled 5. Set BIOS mode to UEFI and Legacy 6. Save settings and reboot 7. When the Samsung screen comes up again, press F10

| CristiTteo explică (pentru dfeel):

Nu prea ma ajuta, daca era si un video ceva sa inteleg mai bine poate poate, asa nu...

Daca mai aveti idei sunt binevenite...

| dfeel a răspuns (pentru CristiTteo):

Ok, dar ai incercat sa apesi F10 in timp ce se deschide? Iti apare ceva?

| CristiTteo explică (pentru dfeel):

Nu apare nimic, nici macar chestia banala care apare la toate calculatoarele 'press f1/f2/f10 etc to enter setup/bios', intelegi tu ce vreau sa zic.
Imi apare doar logoul de la Samsung pe mijlocul ecranului si jos, dedesubtul lui, imi arata cum se incarca biosul apoi imi apare log screen de la windows.
Mentionez ca e cumparat recent, l-am luat din UK si avea windows si restul preinstalate.
Nu reusesc sa intru in bios neam...

| Bandit288 a răspuns:

Nici eu nu pot sa intru in BIOS, csf.